Vaser Kina

559903

VASER, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal, efter bronsmodell, med hänklar, dekor av pion och krysantemum i emaljfärger samt järnoxid, höjd ca 21 cm

Omfattande lagningar

Orientaliskt, Porslin

Vaser Kina

Budhistorik (17 bud)
4171301
1 600
4171187
4171187
4171300
4171187
900

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.