Skrivskåp Lennartsnäs

559846

SKRIVSKÅP, 1700-tal, 2 dlr, fanérat i alm, beslag i mässing, inredning med svarvade dragknoppar i ben, höjd ca 214, 98 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Senare beslag, smärre fanérskador, överdel låst, överdel saknar nyckel

Möbler, Skåp, byråer, Lennartsnäs

Rum 1

Skrivskåp Lennartsnäs

Budhistorik (17 bud)
4170584
7 000
4170583
6 600
4170581
6 400
4170580
6 200
4170578
6 000

Slutpris SEK:
7 000
676 EUR, 767 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.