Bokskåp Lennartsnäs

559845

BOKSKÅP, 1800-talets första hälft, Karl Johan, 2 dlr, fanérat i mahogny, nyckelbussning i mässing, höjd ca 238, 89x43 cm, nyckel finns till överskåpet
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Underskåpet låst (nyckel saknas), hyllplan saknas, smärre fanérskador o torrsprickor

Möbler, Skåp, byråer, Lennartsnäs

Rum 1

Bokskåp Lennartsnäs

Budhistorik (14 bud)
4170740
17 000
4170746
16 500
4170740
16 000
4170745
15 500
4170740
15 000

Slutpris SEK:
17 000
1 629 EUR, 1 913 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.