Chiffonjé Lennartsnäs

559844

CHIFFONJÉ, stockholmsarbete i Karl Johan, etikettsignerad J F Ditzinger (Johan Fredric D. snickare och schatullmakare i Stockholm 1825-1838), fanérad i mahogny, beslag av förgylld mässing, höjd ca 137, 118x57 cm

Nyckel till skivan ej original (ngt trög), invändig nyckel saknas, torrsprickor, fanérskador, fanérbortfall, lucka till inredning låst

Möbler, Skåp, byråer, Lennartsnäs

Rum 1

Chiffonjé Lennartsnäs

Budhistorik (11 bud)
4170560
5 400
4170306
5 200
4168764
5 000
4168763
4162708

Slutpris SEK:
5 400
517 EUR, 608 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.