Säng Lennartsnäs

559843

SÄNGSTOMME, 1800-talets första hälft, Karl Johan, fanérad i mahogny, förgyllda beslag, bäddmått ca 186x93 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Sprickor, fanérbortfall, dekorbitar saknas

Möbler, Övriga möbler, Lennartsnäs

Rum 6

Säng Lennartsnäs

Budhistorik (20 bud)
4164711
4162350
1 400
4162349
1 300
4162348
4162347

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.