Stolar Lennartsnäs

559839

STOLAR, 4 st, sengustavianska stockholmsarbeten, förgyllda, bronserade och grönpatinerade, stoppad rygg och sits, sitthöjd 46 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Senare klädsel, skadad klädsel, lösa kantband, smärre ytskador och färgbortfall

Möbler, Stolar, Lennartsnäs

Rum 2

Stolar Lennartsnäs

Budhistorik (46 bud)
4169755
6 000
4169476
5 800
4169754
5 800
4169476
5 600
4169749
5 400

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.