Brasskärm Lennartsnäs

559837

BRASSKÄRM, Karl Johan, fanérad i mahogny, förgyllda beslag, dekor av svarvade grönpatinerade tazzor, broderi bakom glas, höjd ca 115, 107x34 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Glaset med skada, smärre ytskador, senare förgyllda dekorelement

Möbler, Övriga möbler, Lennartsnäs

Rum 2

Brasskärm Lennartsnäs

Budhistorik (13 bud)
4169481
3 200
4170468
4169481
2 800
4170467
2 600
4169481
2 400

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.