Vaser Kina Sancai

559828

VASER, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal, sancaiglasyr, dekor av parställda kejsardrakar med den brinnande pärlan, botten med Kangxis sex karaktärers märke, höjd ca 24 cm

En med nagg

Orientaliskt, Porslin

Vaser Kina Sancai

Budhistorik (5 bud)
4169077
500
4168751
450
4168724
4168682
4168546

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.