Golvur 1700-tal

559819

GOLVUR, daterat 1791, skuren dekor, urtavlan märkt Mora, höjd ca 231 cm, nyckel, lod och pendel finns

Senare bemålning, sprickor, slitage, skadad pendel, senare fotavslut

Klockor/Ur

Rum 22

Golvur 1700-tal

Budhistorik (13 bud)
4165582
4165884
4165582
4165882
750
4165582
700

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.