Ljuskrona av tenn 1920-tal

559817

LJUSKRONA, tenn, 1920-tal, för 6 ljus, sannolikt fantasistämplar, tre ljuspunkter för elektriskt ljus, dekor av vindruvor och ansiktsmaskaroner, höjd ca 77, diameter 42 cm

Slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktion, något sneda ljushållare, en krok avbruten och ersatt med gem

Belysning, Taklampor, Design, Metall

Rum 15

Ljuskrona av tenn 1920-tal

Budhistorik (2 bud)

4161816
4161815

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.