Carl Malmsten fåtölj

559812

CARL MALMSTEN, "Stora fjäderbrickan", fåtölj, 1950-tal, stomme i ek, lösa plymåer klädda i "Gripsholm" från Borås Cotton Millenium Collection, sitthöjd ca 39 cm

Patina och bruksslitage, klädseln senare

Möbler, Fåtöljer

Rum 12

Carl Malmsten fåtölj

Budhistorik (23 bud)
4165171
3 400
4165156
3 200
4165156
4165137
2 800
4165137
2 600

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.