Selthmann Weiden matservis

559751

SELTHMANN WEIDEN, matservis, 55 dlr, 1900-tal, förgylld dekor, bestående av 12 mattallrikar, 12 bordstallrikar, såsskål, 1 par uppläggningsskålar, 10 assietter, 12 djupa, 6 uppläggningsfat

Bruksslitage

Keramik/Porslin

Monter 15

Selthmann Weiden matservis

Budhistorik (22 bud)
4170602
1 900
4170575
1 800
4170601
1 800
4170575
1 700
4170599
1 600

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.