Väggpendyl

559730

VÄGGPENDYL, 1800-tal, slagfunktion, bronserad dekor av bladverk, romerska sifftor, bemålad urtavla, krön med genombruten gallerdekor, höjd ca 70 cm

Slitage, renoverad, senare bronsering, torrsprickor, löstagbar lucka

Ändringar/tillägg
Pendel och uppdragsnyckel medföljer

Klockor/Ur

Rum 7

Väggpendyl

Budhistorik (12 bud)
4164407
1 400
4161419
1 300
4161419
4157691
950
4157691
650

Slutpris SEK:
1 400
135 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.