Carl Malmsten ''Samsas''

559714

CARL MALMSTEN, "Samsas", soffa, fåtöljer, 2 st, 1970-tal, ljusgröntextilklädsel, betsat trä ben, brickmärkta ''OH Sjögren'', sitthöjd ca 42, soffas längd 138 cm

Ställvis kraftigt slitage, solblekt, klädsel med skador

Möbler, Soffor, Design

Rum 11

Carl Malmsten ''Samsas''

Budhistorik (26 bud)
4164572
4164062
4160845
1 900
4164061
1 800
4160845
1 700

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.