Charles & Ray Eames ''PSCC'' kontorsstol

559689

CHARLES & RAY EAMES, "PSCC", kontorsstol, Vitra, 2000-tal, formgivningsår 1950, sits i formgjuten plast, grå textilklädsel, etikettmärkt och stämplad, sitthöjd ca 75 cm

Bruksslitage

Möbler, Kontorsmöbler, Design

Rum 14

Budhistorik (3 bud)

4165716
4161568
4160395

Slutpris SEK:
38 EUR, 45 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.