Skänk

559684

SKÄNK, 1800-talets andra hälft, nyrenässans, bemålad, beslag i patinerad gulmetall, 2 lådor samt invändigt med hyllplan, dekor av bl a diamantsnitt, höjd ca 114, 48x106 cm, nyckel medföljer

Slitage, renoverad, kompletterad, senare beslag

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 21

Skänk

Budhistorik (22 bud)
4163988
4163980
1 900
4163985
1 800
4163980
1 700
4163975
1 600

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.