Tallrik Kina 1700-tal

559674

TALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor av sjöfåglar i vass i underglasyrblått, brättet med strödda blommor, diameter ca 25 cm

Spricka, smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Tallrik Kina 1700-tal

Budhistorik (3 bud)

4165337
4164744
4164744

Slutpris SEK:
39 EUR, 44 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.