Stig Slas Claesson collage

559631

STIG (SLAS) CLAESSON (1928-2008): "Flicka i svart", signerad Stig Claesson, collage, ca 100x70 cm

Proveniens: Utställd på Galleri Färg och Form på Sturegatan 36 år 1987, katalognr 698, 1985"
Boken "På behörigt avstånd, 1987"

Konst, Nutida

Rum 6

Stig Slas Claesson collage

Budhistorik (15 bud)
4163297
3 800
4163295
3 600
4163128
3 400
4162951
3 200
4162914

Slutpris SEK:
3 800
364 EUR, 428 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.