Bordslampa 1900-tal

559611

BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft, mässing, kupa i glas, elektrifierad, höjd ca 45, glaskupans diameter ca 28 cm

Repa på lampans fot, slitage, smärre nagg på glaskupan, något sned, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen.

Belysning, Bordslampor

Rum 11

Bordslampa 1900-tal

Budhistorik (7 bud)
4165747
4165729
750
4162823
700
4165728
650
4162823
600

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.