Philippe Cuny "Lyre" bordslampa

559589

PHILIPPE CUNY, "Lyre", bordslampa, formgivningsår 1990, bemålad lättbetong i Yves Klein blå, 2 ljuskällor, vita textilskärmar, enligt uppgift limiterad upplaga om 1000 ex, signerad undertill Cuny, höjd ca 72 cm

Bruksslitage

Belysning, Bordslampor, Design

Kundcenter

Philippe Cuny

Budhistorik (16 bud)
4169731
4 800
4169346
4 400
4169343
4 200
4169331
2 800
4169324
2 600

Slutpris SEK:
4 800
460 EUR, 540 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.