Hängen silver

559546

HÄNGEN, 4 st, silver bestående av 1 hänge med cabochonslipad porpyr, Älvdalssilver, Mora, 1987; 1 hänge i form av en handväska, Karin Ferner, Falun, 1994; 1 hänge med cabochonslipad karneol samt svensk kontrollstämpel; 1 hänge med blandslipad vit pastesten, stämplat ''K&L'' med svensk importstämpel, höjd (inkl öglan) ca 2,6-4 cm, tillsammans med 3 kedjor, längd ca 38-59,5 cm, totalvikt ca 36,5 g

Bruksslitage, ställvis anlöpning, mindre repor

Guld/Smycken

Monter 19

Hängen silver

Budhistorik (1 bud)

4155539
2018-07-12 10:41:01

2018-07-19 kl 21:24
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.