Örhängen 18k guld

559543

ÖRHÄNGEN, 3 par, 18k guld bestående av 1 par örhängen med odlade pärlor, ca 6.8 mm, skruvstift, med svensk importstämpel; 1 par örhängen med vita pastestenar, stift, plupparna stämplade Alton Guldvaru, Falköping, 1971; 1 par örhängen, kreol modeller, krokar, G Dahlgren & Co, höjd ca 1,5-2,5 cm, totalvikt ca 6,3 g

Bruksslitage, ytan av odlade pärlorna med mindre ojämnheter

Guld/Smycken

Örhängen 18k guld

Budhistorik (2 bud)

4165342
1 400
4156816
1 300

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.