Klackring med syntetisk grön spinell

559532

KLACKRING, 18k guld med syntetisk, grön spinell, Hedbergs Guld, Dalsjöfors, 1965, ringstorlek ca 20,5 mm, totalvikt ca 6,1 g

Bruksslitage, några mindre repor på stenen

Guld/Smycken

Monter 19

Budhistorik (8 bud)
4165484
4165479
4165266
900
4165027
600
4164813
550

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.