Haas Neveux & Cie herrfickur i 18 k guld

559528

HAAS NEVEUX & CIE, frackur, 18 k guld, 1930-tal, Geneve Paris, urtavla med arabiska siffror, blånerade visare, innerboett i 18 k, boettnr. 904634, verknr. 60967, urverk med Geneva seal, baksida med emaljdekor i form av monogram, diameter 46,8 mm, vikt ca 63,8 g, inkl. etui

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, emaljskador, urtavla med slitage

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Budhistorik (11 bud)
4157598
6 000
4164277
5 800
4157598
4 800
4163071
4 600
4157598
4 400

Slutpris SEK:
6 000
575 EUR, 675 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.