Smyckesset silver

559526

COLLIER, ARMBAND samt ÖRHÄNGEN, silver med blå, cabochonslipade agater och vita stenar samt blomsterdekor, örhängen med skruvstift, Alton, Falköping, 1955-6, collierslängd ca 41,5 cm, armbandetslängd ca 18,5 cm, örhängenshöjd ca 2,3 cm, totalvikt ca 62 g

Bruksslitage, ställvis anlöpning och repor, några länkar är något lösa

Guld/Smycken

Smyckesset silver

Budhistorik (9 bud)
4165566
650
4165161
600
4165565
600
4165161
550
4164881
500

Slutpris SEK:
650
63 EUR, 71 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.