Chiffonjé Karl Johan

559493

CHIFFONJÉ, Karl Johan, 1830-tal, fanérad i mahogny samt massiv mahogny och furu, beslag i mässing, övredelen med en låda samt skrivinredning och skåpluckor bakom skrivklaff, underdelen med 3 lådor, höjd ca 137, 123x50 cm

Slitage, några sprickor och torrsprickor, lagningar, märken, fläckar, ställvis något blekt, några delar av listerna saknas, smärre fanersläpp, troligen senare beslag, renoverad, nyckel saknas

Möbler, Skåp, byråer

Rum 9

Chiffonjé Karl Johan

Budhistorik (18 bud)
4162618
1 300
4162627
4162618
4162097
4162096
950

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.