Rosenthal figurin

559492

ERMA VON LANGENMANTEL, figurin, Rosenthal, Tyskland, porslin, signerad ''E v Langenmantel'' samt daterad 1914, i form av nigande dam, bemålad samt glaserad, höjd ca 18 cm

Fot saknas, smärre slitage

Keramik/Porslin

Rosenthal figurin

Budhistorik (5 bud)
4161848
500
4161222
450
4161221
4161220
4161219

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.