Matgrupp

559488

MATGRUPP, 5 dlr, bord 1900-talets första hälft, mahogny, räfflad sarg, svängda och skodda ben, med 2 iläggsskivor, höjd ca 73, diameter 115 samt 2 x 50 cm, stolar, 4 st, nyrenässans, 1800/1900-tal, skuren dekor, stoppade sitsar med textil klädsel, sitthöjd ca 50 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage.

Möbler, Matsalsmöbler

Hylla 10

Matgrupp

Budhistorik (2 bud)

4161826
600
4161162
550

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.