Chiffonjé nyrokoko

559474

CHIFFONJÉ, 1800-talets slut, fanérad i olika träslag, bl a päron, valnöt och rot, beslag i pressat läder, (3) byrålådor, fällbar arbetsyta, invändigt inredd med fack och lådor, samt lönnfack, höjd ca 142 cm, 109x50 cm

Åldersrelaterat slitage, fanérkrackelyr, enstaka mindre fanérskador

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 9

Chiffonjé nyrokoko

Budhistorik (6 bud)
4162655
4162654
950
4162653
900
4162650
850
4158884
600

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.