Golvur 1800-tal

559463

GOLVUR, daterat 1807, blåmålat med polykrom dekor av blommor, höjd ca 230 cm

Saknar glas, listdel med lagning

Klockor/Ur, Allmoge

Rum 17

Golvur 1800-tal

Budhistorik (3 bud)

4170518
4166737
4166210

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.