Glöggryta 1900-talets första hälft

559455

GLÖGGRYTA, koppar samt mässing, 1920-tal, prydd med texten "Nu är det jul igen", locket med dekor av tomte, höjd ca 25, diameter 21 cm

Smuts, slitage

Metall

Monter 4

Budhistorik (19 bud)
4161397
1 300
4161386
4161396
4161386
4161395
950

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.