Spade, troligen använd under första världskriget

559453

SPADE, möjligen Frankrike, för militärt bruk, märkt 1916, troligen använd under första världskriget, längd ca 52, bredd 15 cm

Slitage, inristningar, rostskador, kulhål

Diverse

Monter 3

Budhistorik (2 bud)

4162513
4154650

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.