Skål Kina cloisonné

559451

SKÅL, cloisonné, Kina, 1900-tal, i form av lotusblomma, höjd ca 4, diameter 19 cm

Slitage, smuts

Orientaliskt, Konsthantverk, Metall

Skål Kina cloisonné

Budhistorik (5 bud)
4162318
500
4162532
450
4162318
4161807
4152784

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.