Bläckställ i form av tomte & vas Svenskt Tenn

559438

VAS, BLÄCKSTÄLL, 1900-talets början, vas av tenn, stämplad firma "Svenskt Tenn Stockholm A8", gåvoinskription vid foten, bläckställ i form av tomte bredvid stubbe, bemålat gjutjärn, vasens höjd 13, bläckställens höjd ca 8 cm

Vas: slitage, repig
Tomte: slitage, färgbortfall, ej komplett

Metall, Diverse

Monter 12

Budhistorik (4 bud)

4160828
450
4160661
4160661
4155650

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.