Vas Kina 1800-talets slut

559402

VAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, handmålad dekor av djurväsen i grönt och rött samt svart samt skrivtecken i svart, förgyllda hänklar, höjd ca 27 cm

Slitage

Orientaliskt, Porslin, Keramik/Porslin

Monter 9

Vas Kina 1800-talets slut

Budhistorik (20 bud)
4161360
4161355
4161357
1 900
4161355
1 800
4161356
1 700

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.