Brosch med seedpärla

559398

BROSCH, 18 k guld med seedpärla samt filigranarbete dekor, öppningsbar fack till baksidan, svensk kontrollstämpel, 1963, diameter ca 3.2 cm, totalvikt ca 5.6 g

Mindre nagg i glaset, mindre hål och buckla i metall vid kanten, ställvis anlöpning, bruksslitage

Guld/Smycken

Monter 19

Brosch med seedpärla

Budhistorik (7 bud)
4160449
900
4160448
850
4160447
4160229
750
4151801
700

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.