Brosch med flodpärlor

559397

BROSCH, 18 k guld, 1800-talets andra hälft, med 2 flodpärlor Ø ca 6.20 & 5.80 mm samt 1 fasettslipad grön pastesten, stämplad ''AP'', längd ca 3.5 cm, totalvikt ca 8 g

Bruksslitage, flodpärlorna med mindre ojämnheter på ytan

Guld/Smycken

Monter 19

Brosch med flodpärlor

Budhistorik (4 bud)

4158457
1 600
4153411
950
4151806
900
4151804

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.