Kandeabrar med blomsterdekor

559382

KANDELABRAR, 1 par, 1900-talets andra hälft, mässing med blomsterformade dekor i porslin och mässing, behängda med prismor, vardera kandelabrer för 5 ljus, höjd ca 46 cm

Bruksslitage, ställvis anlöpning, 1 är något sned, ytsmuts

Diverse

Kandeabrar med blomsterdekor

Budhistorik (19 bud)
4160315
4160345
1 900
4160315
1 800
4160344
1 700
4160315
1 600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.