Tyra Lundgren Sommar

559359

TYRA LUNDGREN (1897-1979): Skulptur, chamotterat stengods, i form av fågel, monterad på stensockel, signerad och daterad TL 68, delvis glaserad, höjd exklusive sockel ca 9,5 cm

Keramik/Porslin, Figuriner

Monter 5

Tyra Lundgren Sommar

Budhistorik (53 bud)
4159829
15 500
4159825
15 000
4159822
14 500
4159824
14 500
4159822
14 000

Slutpris SEK:
15 500
1 561 EUR, 1 773 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.