Børge Mogensen matgrupp "Øresund"

559339

BØRGE MOGENSEN, matgrupp, 9 delar, matbord "Øresund", 1900-talets mitt, matbordet av ek med 4 iläggsskivor, 4 märkta karmstolar och 4 stolar av björk samt ek, klädda med skinn, matbord höjd ca 72, 170x130, iläggsskivorna 60, totallängd ca 410 cm, karmstolarnas höjd ca 76, bredd ca 53, djup ca 42 cm

Karmstolar: fläckar på rygg och sits, repor, slitage, torrt innehåll i sitsarna
Matbord: fuktskador på skiva, enstaka mörka fläckar, slitage, mindre repor
Iläggsskivor: en med fuktskada, en med synlig repa, i övrigt slitage, små repor

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 4

Børge Mogensen matgrupp

Budhistorik (50 bud)
4159616
36 000
4159615
35 000
4159608
34 000
4159613
33 000
4159608
32 000

Slutpris SEK:
36 000
3 474 EUR, 3 946 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.