Arne Norell soffa tresitsig

559331

ARNE NORELL, sannolikt, modell Mexico, Norell Möbler, 1970-tal, soffa, tresitsig, 1970/80-tal, stomme i mahogny, lösa sitt -och ryggplymåer, längd ca 240, höjd ca 70, bredd ca 85 cm

Slitage, fläckar på armstöden, troligen senare tyg

Möbler, Soffor

Rum 11

Arne Norell soffa tresitsig

Budhistorik (2 bud)

4157743
4156803

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.