Bord gustaviansk stil med intarsia

559330

BORD, 1900-talets början, gustaviansk stil, mahogny, skivan med dekor av rutmönster i intarsia, låsbar låda i sargen, bordsben dekorerade med festonger av mässing, höjd ca 72, 85x85 cm.

Slitage, fuktskada på skivan, mindre fanéravslag

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Matbord

Rum 6

Budhistorik (4 bud)

4159238
1 600
4159088
4159087
4153330

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.