Slaglåsgevär

559313

TORADAR, Indien, luntlås 1800-tal, längd ca 167 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

En stor del av låsmekanismen saknas, bruks och åldersrelaterat slitage

Vapen/Medaljer

Hylla 4

Slaglåsgevär

Budhistorik (12 bud)
4164336
900
4162552
850
4155274
4155274
700
4153933
650

Slutpris SEK:
900
87 EUR, 99 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.