Flintlåsgevär

559312

JEZAIL, Indien/Afghanistan, 1800-tal, ett äldre lås märkt med krönta bokstäver, skuren dekor på kolven, längd ca 168 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Bruks och åldersrelaterat slitage

Vapen/Medaljer

Hylla 4

Flintlåsgevär

Budhistorik (7 bud)
4164358
4163882
4163519
4155272
4154253
700

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.