Flintlåstrombon

559295

FLINTLÅSTROMBON, pipa med oktagonalt kammarstycke med nednött stämpel, graverat och signerat lås, (svårtydd) samt stämplad s i en ring, valnötsstock med mässingsbeslag, längd ca 99 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Saknar laddstake, bruks och åldersrelaterat slitage

Vapen/Medaljer

Hylla 4

Flintlåstrombon

Budhistorik (21 bud)
4163457
7 600
4163451
7 400
4163449
7 200
4163429
7 000
4163448
6 800

Slutpris SEK:
7 600
743 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.