Slaglåspistoler

559290

SLAGLÅSPISTOLER, 3 dlr, dubbelpipiga, 1800-talets andra hälft, längd 21-28 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Skruvar saknas, stift av, bruks och åldersrelaterat slitage

Vapen/Medaljer

Monter 8

Slaglåspistoler

Budhistorik (5 bud)
4156471
4155261
4155260
4154244
4153927

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.