Slaglåspistoler

559287

SLAGLÅSPISTOLER (2), tidigt 1800-tal, omgjorda flintlåspistoler, runda pipor, längd 20-22 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Renoverade och kompletterade, bruks och åldersrelaterat slitage

Vapen/Medaljer

Monter 8

Slaglåspistoler

Budhistorik (10 bud)
4155279
1 900
4158346
1 800
4155279
1 700
4155924
1 600
4155279

Slutpris SEK:
1 900
186 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.