Skrivbord 1700-tal rokoko

559285

SKRIVBORD, furu, 1700-tal, rokoko, konturerad sarg med låda, vaxad yta, höjd ca 74, 57x110 cm

Slitage, maskstunget, lådan senare, ett ben något slaget, dragring till lådan saknas, ljusbrickor saknas

Möbler, Övriga möbler

Rum 5

Skrivbord 1700-tal rokoko

Budhistorik (13 bud)
4159942
3 600
4159731
3 400
4159941
3 200
4159731
4159939
2 800

Slutpris SEK:
3 600
347 EUR, 395 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.