Matbord med iläggsskivor 1800-tal

559278

MATBORD med iläggsskivor, 1800-talets andra hälft, svarvade ben, bemålat, med sarg, höjd 76, diameter 110, skivornas längd 110 resp. 60, totallängd 280 cm

Senare bemålat, bruksslitage, senare skivor, ostadiga ben

Möbler, Matbord

Rum 16

Budhistorik (26 bud)
4159324
6 600
4159319
6 400
4159312
6 200
4159318
6 200
4159312
6 000

Slutpris SEK:
6 600
665 EUR, 755 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.