Hjälmmask

559253

HJÄLMMASK, 1900-talets andra hälft, östra Kongo, träskuren dekor, dekor av växtfibrer samt kaolinlera, höjd ca 48 cm

Horn med lagning

Etnografica

Rum 7

Hjälmmask

Budhistorik (1 bud)

4157288
2018-07-13 18:37:54

2018-07-15 kl 11:48
Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.